local-stats-pixel fb-conv-api

Interesanti fakti par sapņiem27

92 0

Sapņi jau izsenis bijuši viena no interesantākājām un noslēpumainākajām cilvēka dzīves sastāvdaļām. Laika gaitā radītas dažādas teorijas, cenšoties šo fenomenu skaidrot, taču pilnībā izskaidrot tos diez vai izdosies un, iespējams, pat nevajag. Apkopoju dažus interesantākos faktus par sapņiem, daudzi no kuriem vairumam cilvēku nemaz nav zināmi.

10. Akli cilvēki arī sapņo

Pretēji populāram uzskatam ir pierādīts, ka arī neredzīgi cilvēki sapņo. Tie, kuri akli kļūst kaut kad dzīves laikā, sapņus redz vizuāli, bet cilvēki, kuri jau piedzimst akli, sapņus vizuāli neredz – tos veido skaņas, smaržas, sajūtas un emocijas.

9. 90% no sapņiem tiek aizmirsti

Piecās minūtēs pēc pamošanās puse no sapņa tiek aizmirsta. Pēc desmit minūtēm no atmiņas zuduši jau 90% redzētā sapņa. Spēju tos atcerēties var uzlabot regulāri sapņus pierakstot.

8. Sapņus redz visi

Visi cilvēki sapņo, bet vīrieši redz atšķirīgus sapņus un tiem ir citādas fiziskas reakcijas, nekā sievietēm. (izņēmums gan ir cilvēki, kuriem ir nopietnas psiholoģijas problēmas vai traumas).

7. Sapņi pasargā no psihozēm

Miega pētījumos nesen tika noskaidrots, ka studenti, kuri tika pamodināti katra sapņa sākumā, bet pēc tam gulējuši 8 stundas, pieredzējuši grūtības koncentrēties, halucinācijas un psihozes pazīmes, jau pēc 3 dienu pārbaudēm.

6. Cilvēki sapņo tikai par pieredzēto

Sapņos bieži vien redzami daudz svešinieki, kuri spēlē dažādas lomas tajos – taču cilvēka prāts šos tēlus nerada – tie ir pavisam reāli cilvēki, kurus tu esi saticis dzīves laikā, bet iespējams neatceries. Ļaunais slepkava no tava nesenākā sapņa iespējams ir vīrs, kurš strādā vietējā kioskā.

5. Ne visiem sapņi ir krāsaini

12 % cilvēku atzīst, ka sapņus redz melnbaltus. Sapņiem visbiežāk kopējas konkrētas situācijas, piemēram, bēgšana, nespēja ātri paskriet, krišana, ierašanās par vēlu, zobu izkrišana, lidošana, izkrišana eksāmenā.

4. Sapņi ir simboliski vēstījumi

Ja tu sapnī redzi kādu konkrētu priekšmetu, visticamāk, ka tas nemaz nav par to. Sapņi “runā” simbolisma valodā. Zemapziņa sapnī redzēto cenšas pielīdzināt kaut kam citam, kas tev ir pazīstams.

3. Cilvēks guļot ir paralizēts

Tavs ķermenis guļot ir pilnīgi paralizēts – visticamākais tas notiek, lai izvairītos no tā, ka tavs ķermenis realitātē veic kādas darbības no sapņiem.

2. Sapņu fenomens pētīts jau sen

Jau Senajā Romā, pārsteidzoši un dīvaini sapņi tika nodoti Senātam analīzei un interpretācijai.

1. 6 gadi sapņu valstībā

Vidēja ilguma mūžā cilvēks pavada vidēji sešus gadus sapņojot. Tas ir vairāk kā 2100 dienas pavadītas citā pasaulē.

92 0 27 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv