local-stats-pixel fb-conv-api

Smiekli = Nopietna lieta!33

381 1

Daži interesanti fakti par smiekliem. ***

Amerikāņu psihologs Roberts Provains 10 gadus pētīja cilvēku smieklus visdažādākajās situācijās un noteica, ka smieklu cēlonis ne vienmēr ir kāda asprātīga piezīme vai līdz šim nedzirdēta anekdote, bet gan otra cilvēka klātbūtne. Uz joku ar smiekliem reaģēja mazāk kā 20 procenti cilvēku. Lielākā daļa no viņiem smējās, atbildot uz diezgan banālām frāzēm: “Skaties, re kur Andrejs!” “Tu esi pārliecināts?” “Prieks bija iepazīties ar tevi!”
Kompānijā smiekli rodas 30 (!) reizes biežāk nekā situācijās, kad cilvēks ir viens pats. Lai cik laimīgi mēs nebūtu, paši priekš sevis mēs taču nesmiesimies – tas ir kaut kā muļķīgi. Smaidīt vai sarunāties ar sevi – to jā, mēs mēdzam darīt, taču smieties nē... Jāsecina, ka smiekli ir īpašs signāls, ko mēs raidām apkārtējiem.

Psihologs novēroja, ka tie cilvēki, kas stāsta, smejas vidēji pusotru reizi biežāk, nekā tie, kas klausās. Turklāt vēl sievietes, kas stāsta, smejas divas reizes biežāk, nekā vīriešu dzimuma klausītāji. Bet vīriešu dzimuma stāstītāji nedaudz retāk par savām klausītājām – sievietēm. Klausītāji smejas biežāk, ja stāstītājs ir vīrietis, nevis sieviete. Acīmredzot smieklu galvenie “stimulatori” sabiedrībā ir vīrieši, bet sievietes īpaši ātri reaģē uz šiem stimuliem. Vai jūs to zinājāt?

***
Tas, ka smiekli psiholoģiski palīdz atbrīvoties no stresa, nav jāatgādina – visi taču zina, ka tie smiekli, kas liek smieties “līdz pat asarām”, spējīgi izkliedēt jebkuru mākoni, kas ir pie horizonta (domājams, pie dvēseles horizonta, protams). Vēl viena ļoti veselīga un daudzsološa smieklu īpašība ir tā, ka smiekli spējīgi noņemt sāpes.

***
1950. gadā kādā amerikāņu televīzijā pirmo reizi tika izmantoti smieklu ieraksti. Pēc Pirmā pasaules kara milzīgu popularitāti Amerikā ieguva garīgās mūzikas ieraksti, kas ik pa laikam tika pārtraukti ar smiekliem. Šādu efektu savās platēs izmantoja Luiss Armstrongs, Vudi Germans, Spaiks Džons un citi džeza korifeji.

Psiholoģijas studentiem piedāvāja noklausīties 18 sekunžu garu smieklu lēkmi. Pēc pirmās noklausīšanās puse studentu, atbildot uz fonogrammu, sāka smieties, bet vairāk kā 90 procenti pasmaidīja. Tomēr ar katru nākamo noklausīšanos smaidīgo un smejošo studentu skaits mazinājās. Desmitajā noklausīšanās reizē smējās tikai trīs no 128 cilvēkiem, un aptuveni 75 procenti studentu fonogrammu nosauca par neizturamu un nepatīkamu. Acīmredzot, kad smieklus daudzas reizes atkārto, tie kļūst kā ļauns joks vai zobgalība. Lūk, tā!

Video vēlams noskatīties līdz galam. Un es esmu gandrīz pārliecināts ka tu smiesies, ja nē tad vismaz pasmaidīsi! ;)
Iepriekš atvainojos, ja kas tamlīdzīgs jau te ir bijis.



381 1 33 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 33

0/2000

ļoti bieži vienalga ko pasakot ,ar draudzeni smejamies līdz vnk grūti kājās noturēties un tad  gāžamies,kas rada vēl lielākus smieklus :D

0 0 atbildēt

kad iesāku skatīties likās, ka nesmiešos gan, bet pēctam gan sanāca smiekli : D

0 0 atbildēt

Es smējos par tā čalīša smiekliem :D

0 0 atbildēt

skatoties beavis and butchead nāk smiekli :>

0 0 atbildēt

man pat šķērmi metās jau skatoties bildē kā izskatās kad smejās, nezinu kas es esmu, un kopš 2 gadu inteliģentu mokām vairs nesmejos, bet smejos tikai tad (laikam) ka ir melnais humors...

0 0 atbildēt

emotion 

0 0 atbildēt

haha, pati arī smējos kā kutināta emotion

0 0 atbildēt

Jā, video pa pirmo :D Kārtīgi varēja pasmieties. :D Vienīgi nesaprotu, kāpēc cilvēki transportos uz kādu blenž kā uz kaut kādu dīvaini, ja šis cilvēks smaida... Smaidīšana ir normāla pazīme - prieka pazīme, tad kādēļ jāsēž ar bēdīgu vai neitrālu sejas izteiksmi, ja var pasmaidīt..?

0 0 atbildēt

viģiks vnk :D smējos visas 7 minūtes :D

0 0 atbildēt

:D :D

0 0 atbildēt